Fundacja na rzecz Nauki Polskiej poszukuje osoby na stanowisko: Specjalista/ka ds. Komercjalizacji Projektów

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej 2-3l stanowisko niższego szczebla/ Junior Level  Warszawa, mazowieckie, Poland 9 Oct 2018

Główne zadania:

  • Bieżąca współpraca z zespołami badawczymi i firmami typu start-up oraz wspieranie procesu komercjalizacji (skauting technologiczny);
  • Współpraca z partnerskimi funduszami wysokiego ryzyka (typu seed lub VC);
  • Współpraca z instytucjami otoczenia biznesowego (parki technologiczne, akceleratory, programy inkubacyjne, centra transferu technologii, itp.);
  • Współpraca z instytucjami naukowymi oraz instytucjami wspierającymi procesy transferu technologii w Polsce i za granicą;
  • Promowanie oferty wsparcia Fundacji dla projektów naukowych o potencjale komercyjnym.

Wymagania:

  • stopień naukowy (preferowane dziedziny: nauki techniczne, biotechnologia, chemia, fizyka),
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • znajomość zagadnień transferu technologii,
  • doświadczenie pracy w środowisku międzynarodowym, preferowany zagraniczny staż naukowy,
  • samodzielność,
  • doskonała organizacja pracy i zdolności analityczne,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne i wysoka kultura osobista,
  • dyspozycyjność, gotowość do krajowych i zagranicznych wyjazdów służbowych.

Mile widziane:

  • doświadczenie w prowadzeniu prac B+R zakończonych wdrożeniami
  • doświadczenie w pracy w firmie wysokich technologii, w szczególności w start-up-ach lub funduszach VC,
  • dodatkowe studia lub kursy z zakresu ekonomii, finansów lub zarządzania.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pakiet specjalistycznych szkoleń z zakresu zarządzania projektami komercjalizacji, prawa patentowego, prawa handlowego i inwestycji kapitałowych oraz możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego
(z zaznaczonym nr ref.: 05/10/2018/FNP) na adres: rekrutacja@fnp.org.pl

58 total views, 2 today Print Job