Ministerstwo Energii poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko: główny specjalista

Ministerstwo Energii 3-5l stanowisko średniego szczebla/ Mid Level  Warszawa, mazowieckie, Poland 28 Nov 2018

do spraw: Funduszu Niskoemisyjnego Transportu

Samodzielne Stanowisko do spraw Rozwoju Elektromobilności w Departamencie Innowacji i Rozwoju Technologii

ZAKRES ZADAŃ

  • Monitorowanie i prowadzenie merytorycznej analizy wydatkowania środków finansowych i udzielania wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, w szczególności prowadzenie oceny celowości, gospodarności i efektywności udzielonego wsparcia
  • Bieżąca współpraca z Zarządzającym Funduszem Niskoemisyjnego Transportu w zakresie realizacji jego zadań z obszaru udzielania oraz monitorowania wsparcia określonego w ustawach oraz umowach i upoważnieniach
  • Przygotowywanie materiałów związanych z notyfikacją pomocy publicznej dla Komisji Europejskiej, opracowywanie analiz finansowo-ekonomicznych, budżetów instrumentów wsparcia oraz analiz prognostycznych z zakresu wydatkowania środków
  • Opracowywanie planu finansowego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, współpraca przy opracowywaniu harmonogramu wydatkowania środków finansowych z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu oraz innych dokumentów dotyczących wydatkowania i rozliczania środków z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu
  • Współpraca z organami administracji, podmiotami sektora energetycznego oraz przedsiębiorcami w zakresie efektywnego wydatkowania środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu
  • Współpraca międzynarodowa w zakresie elektromobilności oraz paliw alternatywnych
  • Opracowywanie i udzielanie informacji, wyjaśnień, odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie i senatorskie, skargi i wnioski obywateli i dziennikarzy

WYMAGANIA NIEZBĘDNE

  • Wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe : 3 lata pracy w zakresie oceny projektów inwestycyjnych lub wykonywania analiz finansowych lub rachunkowości lub oceny wydatkowania projektów
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Znajomość przepisów dotyczących Funduszu Niskoemisyjnego Transportu
  • Znajomość ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
  • Znajomość procedury administracyjnej
  • Znajomość zasad udzielania pomocy publicznej
  • Znajomość zasad rachunkowości oraz analizy finansowej
  • Znajomość zasad analizy projektów inwestycyjnych
  • Umiejętności interpersonalne: komunikatywność, umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

WYMAGANIA DODATKOWE

  • Wykształcenie: wyższe finanse i księgowość lub międzynarodowe stosunki ekonomiczne lub gospodarka publiczna lub analiza finansowa lub zarzadzanie
  • doświadczenie zawodowe: 1 rok pracy w administracji publicznej
  • Znajomość innego niż język angielski języka urzędowego UE lub języka rosyjskiego na poziomie B1
  • Znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość problematyki sektora energetycznego w Polsce i UE
  • Znajomość założeń polskiej i unijnej polityki związanej z rozwojem elektromobilności i paliw alternatywnych

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE

  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • W przypadku posiadania dyplomu potwierdzającego wyższe wykształcenie, uzyskanego na uczelni zagranicznej, prosimy o przesłanie kopii potwierdzenia uznania dyplomu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub nostryfikacji dyplomu
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego (świadectwa pracy i/lub zaświadczenia o zatrudnieniu)
  • Kopia poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego (świadectwa pracy i/lub zaświadczenia o zatrudnieniu)
  • Kopia dokumentu potwierdzającego znajomość innego niż język angielski języka urzędowego UE lub języka rosyjskiego na poziomie B1
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

  • Dokumenty należy złożyć do: 10.12.2018
  • Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
    Ministerstwo Energii
    ul. Krucza 36/Wspólna 6
    00-522 Warszawa
    z dopiskiem na kopercie i w liście motyw.: „DIT-86”
    Dok. można przesłać lub składać w kancelarii ME, Warszawa, ul. Krucza 36/Wspólna 6
14 total views, 1 today Print Job