Please register to apply for this job.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko: specjalista

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów <1r pierwsza praca/ Entry Level  Warszawa, mazowieckie, Poland 9 Nov 2018

do spraw: nadzoru rynku

w Wydziale postępowań w zakresie nadzoru rynku, Departament Nadzoru Rynku

ZAKRES ZADAŃ

  • Prowadzenie postępowań administracyjnych oraz czynności wyjaśniających z zakresu systemu oceny zgodności i przygotowywanie w toku tych postępowań projektów rozstrzygnięć w celu eliminowania z obrotu wyrobów niezgodnych z wymaganiami albo wyrobów spełniających wymagania, a mimo to stwarzających zagrożenia.
  • Prowadzenie postępowań w sprawie niezgodności formalnych, gdy nie zostały one usunięte przez podmioty gospodarcze na wezwanie wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowej.
  • Prowadzenie postępowań w sprawach nakładania kar administracyjnych i przygotowywanie projektów rozstrzygnięć za wprowadzenie do obrotu wyrobów niezgodnych z wymaganiami lub za niedopełnienie przez podmioty gospodarcze ustawowych obowiązków.
  • Inicjowanie i prowadzenie postępowań egzekucyjnych mających na celu wyegzekwowanie od podmiotów gospodarczych wykonania nałożonych na nich obowiązków i kar administracyjnych w wyniku prowadzonych postępowań.
  • Współpraca z innymi komórkami departamentu, z organami krajowymi w tym organami IH w zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych w celu zapewnienia efektywności i spójności działań w systemie oceny zgodności.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE

  • Wykształcenie: wyższe prawnicze
  • doświadczenie zawodowe : 1 rok w stosowaniu prawa w praktyce
  • Wiedza specjalistyczną i umiejętność jej wykorzystania w zakresie: przepisów dotyczących systemów oceny zgodności w tym prawa zharmonizowanego w obszarze nadzoru rynku i procedury administracyjnej
  • Posiadanie kompetencji: komunikacja
  • Posiadanie kompetencji: współpraca
  • Posiadanie kompetencji: rzetelność
  • Posiadanie kompetencji: organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

WYMAGANIA DODATKOWE

  • Wykształcenie: wyższe administracyjne lub aplikacja radcowska
  • Znajomość języka angielskiego lub innego języka UE na poziomie B1
  • Posiadanie kompetencji: radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Posiadanie kompetencji: myślenie analityczne

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE

  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

  • Dokumenty należy złożyć do: 19.11.2018
  • Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
    Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
    pl. Powstańców Warszawy 1
    00-950 Warszawa
    (kancelaria UOKiK mieści się w Centrum Konferencyjnym UOKiK) z dopiskiem DNR-2-S
17 total views, 2 today Print Job