WiseEuropa poszukuje osoby na stanowisko: ekonomista

WiseEuropa 2-3l stanowisko niższego szczebla/ Junior Level  Anywhere 30 Jan 2019

Opis stanowiska:

  • Opracowywanie analiz i opracowań oraz publiczne prezentowanie ich wyników,
  • Analiza danych w obszarze polityki makroekonomicznej, rynku pracy, nowych technologii, polityki przemysłowej m.in. w programie MS Excel i Word (pożądana znajomość innych narzędzi ilościowych np. R, E-views, STATA lub MATLAB)
  • Praca z użyciem jęz. angielskiego (warunek konieczny – praca z literaturą anglojęzyczną),
  • Zadania wykonywane pod opiekę merytoryczną doświadczonych ekonomistów.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, matematyka, informatyka, ekonometria, metody ilościowe i systemy informacyjne,
  • udokumentowane doświadczenie w stosowaniu narzędzi statystycznych i ekonometrycznych do analiz ilościowych,
  • zainteresowania badawcze (publikacje naukowe będą dodatkowym atutem),
  • umiejętność pozyskiwania, analizowania i wyciągania wniosków na podstawie danych (np. GUS, Eurostat),
  • umiejętność publicznego prezentowania efektów pracy badawczej,
  • umiejętność programowania i pracy z danymi w środowiskach R / Matlab / (mile widziany) Python,
  • zainteresowania w obszarze ekonomii i polityki,
  • biegła znajomość języka angielskiego.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w czołowej, niezależnej instytucji badawczej w Polsce,
  • współpracę z ekonomistami o ugruntowanej pozycji w środowisku badawczym,
  • pracę w instytucji biorącej aktywny udział w debacie publicznej oraz udział w projektach badawczych przyczyniających się do poprawy realizacji polityk publicznych w Polsce,
  • elastyczną kulturę pracy.
76 total views, 1 today Print Job